Dat was een mooie winterstop vind ik. Effe andere dingen dan voetbal, met prachtige feestdagen en als toetje een fraaie winter met veel sneeuw. Daar hou ik van, zeker wanneer ik kan gaan lopen door wind en wind, stampend met hoge laarzen aan door “onbevlekte” sneeuw. Even rust pakken en jezelf weer opladen voor de tweede helft van de competitie, nadenkend over hoe het nóg beter kan dan in de eerste helft van het seizoen.
Ik zag afgelopen zaterdag de tweede oefenpot, uit bij een club waar ik nog nooit geweest was, namelijk HSSC’61 in Hei- en Boeicop. Een dorpje van circa 1100 inwoners, met een voetbalclub met 20 teams! Drie! velden, waarvan twee met verlichting en één kunstgrasveld. Gezellige (weliswaar kleine) kantine waarin zich vele “Hei- en Boeicoppenaren” zich laafden aan een lekker drankje. HSSC’61 lijkt me een echte dorpsclub waar het goed toeven is. Voormalige club van onze trainer Martijn Verkerk en zo kom je dus ook nog eens op plekken waar je nog nooit geweest ben. Een 4e klasser, dus we konden aan de bak om het zo maar eens te zeggen. Even kijken of we de winsterstop een beetje redelijk doorgekomen zijn en tevens een moment om te bezien of we met vertrouwen aanstaande zaterdag naar PVC kunnen, op het Marco van Basten sportpark. Zal niet makkelijk worden, want ik vond persoonlijk PVC (thuis) één van de betere ploegen waar we tegen gespeeld hebben.
Maar…, op de eerste 10 minuten na, welke ik trouwens niet gezien heb omdat ik ook nog andere dingen moest doen, werd ik best wel vrolijk van onze groen-witten. In ieder geval werd na die tien mindere minuten het spel steeds wat beter en eigenlijk hadden we dat om kunnen, of zelfs wel móeten zetten in winst. Dat gebeurde niet want de wedstrijd eindigde in “Frits van Turenhoutje”, oftewel 0-0. En toch heb ik me niet verveeld, want er viel genoeg te beleven tijdens dit stevige potje. Stevig potje zeg ik, want beide teams gingen er best “lijvig” in af en toe. Niet echt gemeen, maar ook lieten beide teams zien; dat men wel degelijk bezig was met de tweede helft van de competitie. Oftewel: zowel HSSC alsook SVF gingen voor de winst. En dan kan het dus best een aardige 0-0 worden aan het einde van de rit.
Het eerste deel van de competitie in onze klasse heeft mij laten zien dat heel veel clubs heel erg dicht bij elkaar zitten. Alleen Overvecht-de Dreef blijft wat achter, maar verder kan iedereen tegen iedereen resultaten boeken. Wij hebben dat bijvoorbeeld tegen Rivierwijkers en Faja-Lobi ook mogen ondervinden. En laat nou net de wedstrijd bij Overvecht ons de periodetitel gekost hebben met een geheel onnodig gelijkspelletje. Ik wil maar zeggen: het zal vanaf nu echt om de details gaan! Wil je mee blijven doen, dan zal het nóg beter moeten dan tijdens de eerste 11 matches. Het was al best wel aardig, maar om de nacompetitie te behalen zal er nog iets extra’s bij moeten.
Maar…, dat kan ook wel, want we zijn best goed op weg. Het scorend vermogen is al beter dan vorige seizoenen, het aantal tegendoelpunten is redelijk op orde en het voetbal op zich mogen we (meestal) ook niet over mopperen. En dan ook belangrijk is het feit dat er jeugdspelers aan zitten te komen om (soms nu al) ingepast te worden. Maar ook in de eredivisie zien we dat je elke wedstrijd weer alles zal moeten geven voor de winst. Zelfs PSV (met toch een giga punten voorsprong) kan zich geen lankmoedigheid veroorloven. Er zal iedere wedstrijd telkens 110 % gegeven moeten worden en dat is wel toch één van onze sterke punten…
We kunnen ons de vraag stellen: “zijn de andere ploegen in deze klasse (veel) beter dan wij?” Nou, ik vind en denk van niet. Tegen alle tegenstanders hebben we goed partij kunnen bieden en er is geen wedstrijd waarin we geen kansen gehad hebben om tot scoren te komen. En dan worden dus wel de details heel erg belangrijk. Tussen een gelijkspel en/of een winstpartij zitten nou eenmaal 2 (extra) punten en 3 punten méér hadden er voor gezorgd dat we (gedeeld) eerste hadden kunnen staan en als gedeeld “herbstmeister” de winterstop in hadden kunnen gaan.
Kortom: met vertrouwen mogen we gerust naar PVC gaan, om te strijden voor een overwinning. We hoeven echt niet voor minder “te veld” te gaan. En lukt het dan toch soms niet? Geen man overboord, want dan komt ook het feit weer naar voren dat iedereen tegen iedereen punten kan pakken. Het zal lang spannend blijven wie er als hoogsten gaan eindigen. Ook andere clubs zullen punten laten liggen bij andere clubs, dat is écht het verhaal in deze 5e klasse E. We gaan het zien vanaf nu, ik zie er naar uit.
Nog even terug naar HSSC’61 dan. Een dorpsclub pur sang net zoals wij zijn. Een reclamebord langs het veld viel me op. “HSSC’61 bedankt haar vrijwilligers” zie ik staan. Klopt het dat ik zo’n bord bij ons nog nooit gezien heb? Het is maar een detail…?
Op naar die tweede seizoenshelft dus. Hoop echt dat we heel lang mee kunnen blijven doen voor een periode, of zelfs…? Het kan wél!!
Ter informatie: “Broodje van de Buurman en ook “Was by Duurstede” zullen ook in deze tweede helft sponsor blijven voor The Man Of The Match!!
Groet, Kees








