SVF walst over jeugdig DVSA heen met 6-0 uitslag

11 Dec 2023 | SVF 1

Eigenlijk zou de KNVB voetballen met zulk slecht weer niet moeten willen. Zeker niet op 4e en 5e klasse niveau, waarbij vaak leuke derby’s aan de orde zijn. De hele week was het al niet best en tijdens de wedstrijd is het eigenlijk bijna niet droog geweest. Wij vragen ons af wie je hier nou een plezier mee doet. Er zijn deze dag zelfs wedstrijden halverwege gestaakt, omdat spelen gewoon te gevaarlijk werd. En waar de KNVB kennelijk de bedoeling heeft om zo weinig mogelijk verschillen te krijgen in het aantal gespeelde wedstrijden per club, zien we dit nu al alleen maar oplopen. “Vroeger” waren er nog weleens algehele afgelastingen, maar ja… KNVB-beleid he…?

Ons hoofdveld was overigens best nog goed bespeelbaar. Althans: dat was zo op het moment dat scheidsrechter Stefan Kleinveld voor de eerste keer floot om pupil van de week (Wout Borgmans) zijn vrije doortocht te verlenen richting het doel van Pepijn van der Knaap. Wout rondde perfect af en mocht zijn plek innemen “op de bank” naast de zes! wissels die daar ook plaats hadden genomen. En aan het einde van de wedstrijd mocht Wout vanzelfsprekend: a) de loterij verrichten, b) een patatje naar binnen werken, maar vooral ook c) de bal in ontvangst nemen met alle handtekeningen van spelers er trainer daar op. Wout zal wel lekker geslapen hebben, ook na het koukleumen op de bank. Met een zeer jong team was DVSA vandaag naar Cothen gekomen. Een gemiddelde leeftijd van nog geen 20 jaar zorgt er voor dat het voor dit team best moeilijk punten halen is, ook in de 5e klasse. Maar wanneer DVSA dit spelers-arsenaal een paar jaar bij elkaar kan houden, dan zullen de prestaties zeker volgen. Eerst nog maar een paar opmerkingen over scheidsrechter Stefan Kleinveld. Hoewel, eigenlijk zijn er over deze beste man weinig of geen opmerkingen te maken, want hij floot gewoon nagenoeg foutloos. Natuurlijk waren ook DVSA en SVF daar met hun sportieve gedrag debet aan, maar Stefan Kleinveld had daar wel degelijk met zijn prima optreden een grote rol in. We mogen over het algemeen al niet mopperen over de scheidsrechters dit seizoen en vandaag was dat dus geen uitzondering. Ook mooi dat hij na de wedstrijd (tijdens de analyse in de bestuurskamer) “een grote veer in de kont stak” van onze assistent Jeroen van Schaik, met de woorden: “jullie hebben een uitermate goeie en eerlijke grens!”. Die mag je in je zak steken zo net voor de winterstop Jeroen!

Natuurlijk gaan we het ook nog effies over de wedstrijd hebben, want beide partijen legden best weer een vermakelijk duel op de mat. Gedurende de wedstrijd werd dit trouwens wel een behoorlijk zware mat. Al snel werd duidelijk dat dit moeilijk bespeelbaar was, met vele glijpartijen en soms vreemd doorstuitende ballen. Overigens geen enkel verwijt aan onze consul, want bij aanvang was er ten aanzien van veld in ieder geval echt geen reden om af te lassen. Na afloop is er wel wat werk aan de winkel, want toen leek het wel wat meer op een omgeploegd pieperveld…  Afijn, dat komt van het voorjaar ook wel weer goed.

SVF startte zeer fel aan de wedstrijd en dat was dan ook de opdracht van trainer Gerard Pouw. Ook tegen iets lager geklasseerde ploegen moet je er vol voor gaan om punten te pakken en van onderschatting mag geen sprake zijn. We hadden het er daar vorige week al over: in voetbal ben je nooit kansloos. Dus effe niet opletten en met een beetje geluk van jouw zogenaamde “mindere opponent”, kan het zo maar betekenen dat je plotseling aan een inhaalrace moet beginnen. En zie dan  maar waar dat eindigt… Maar dat liet SVF vandaag niet toe, want zowel Rik en ook Wahib kregen al snel kansen om DVSA op achterstand te zetten. Pas in de 12e minuut was er een eerste schotje vanuit de gasten te verwerken door Marcel. Na ruim een kwartier voetballen volgt er een mooie aanval van SVF. Gijs de With weet achterin uitstekend in te grijpen bij een aanval van DVSA en de bal komt terecht bij Jesse de Kruijf. Met een goeie pas wordt Rik vd Mispel aan het werk gezet en Rik weet zijn 7e doelpunt van de competitie te noteren. 1-0 dus en we gaan er nog eens goed voor zitten op de tribune die vandaag een topdienst deed. Maar juist dan volgt er een mindere periode bij de thuisclub. Eerst gaat Gijs de With te makkelijk met een situatie om, waarbij DVSA gevaar kan stichten. Het staat gewoon effe niet goed bij SVF en onze gasten krijgen vooral via hun linkervleugel 2 á 3 grote mogelijkheden om gelijk te maken. Keeper Marcel Laros weet gelukkig alle kansen van DVSA onschadelijk te maken. Al een aantal wedstrijden laat Marcel zien dat hij in de vorm van zijn leven verkeert, met uitstekende en soms miraculeuze reddingen. En natuurlijk “staat hij daar ook voor….”,  maar dat zou nu toch wel effe een te makkelijke uitspraak zijn. Prima keeperswerk dus de laatste tijd van Marcel.

Na een half uur speeltijd zet SVF het weer goed op de rit. Een prima aanval wordt opgezet, waarbij de uitvoering nu precies andersom is. Rik van der Mispel levert nu een perfecte voorzet af richting Jesse de Kruijf. Waar heel veel spelers dan te vaak de bal aan gaan nemen om daarna te bekijken wat ze er verder mee gaan doen, doet Jesse dit nu anders. Hij zet zijn maat 48 (met pijn…) in één keer tegen de bal en het ronde geval eindigt in de verre hoek tegen het net. Gewoon een prachtig doelpunt van Jesse, die in de breedte een aanwinst is binnen dit SVF team, maar vandaag weer in de basis startte. Vervolgens wordt SVF gewoon veel sterker, ook omdat er wel degelijk goed voetbal gespeeld wordt. Gijs van Woudenberg, die ook vandaag vanaf het middenveld zijn draai gevonden heeft speelt Wahib el Makrini geheel vrij, echter Wahib weet dan nog niet te scoren. Dat doet hij net voor rust wel, op een pass van Rik vd Mispel. Stand 3-0 en gezien de tegenstand van DVSA lijken de 3 punten aan het einde van de rit wel in Cothen te blijven. Nog 1 kans voor Wahib voor rust, maar het blijft 3-0.

Na de warme versnapering in de rust, zien we Freek in het team gewisseld voor Jesse de Kruijf. DVSA gebruikt veel de buitenspelval en met ballen over de laatste linie heen en met de zeer snelle Freek weet hij al snel de 4-0 te noteren. Er volgen vele kansen voor de thuisclub en af en toe begint het op “prijsschieten” te lijken. Rik kan een lage voorzet nog net niet met zijn kleine voetmaatje beroeren, had Jesse hier maar gestaan… 😊 Na een kwartier in de tweede helft is er een beetje rare situatie. Rik geeft voor en in een kluts-situatie beland de bal áchter Freek en die weet met een keurige (ge)hakbal! alle verdedigers en de keeper te verschalken. Het tweede doelpunt voor Freek en 5-0 op het scorebord. Het blijft een vermakelijke wedstrijd met een prima scheids en vooral ook twee sportieve ploegen. Ook DVSA blijft gewoon lekker voetballen, ondanks de grote achterstand. Bijna alle wissels worden ingebracht door Gerard, waaronder Bram Verkuijl. Bram weet met een goed schot de lat te beroeren en verder in de wedstrijd laat Bram ook een prima invalbeurt noteren. Een mooi gegeven bij SVF op dit moment, want alle wissels (op 1 na) komen ook vandaag weer aan voetballen toe. Naast Bram en Freek komen ook Tim van Galen, Bas Terlouw en deze keer jeugdspeler Joost Pouw nog binnen de lijnen. SVF blijft best goed voetballen, met soms goeie combinaties. Nando Koedam schakelt zich als centrale verdediger af en toe prima in richting het middenveld. Nando zal dan wel niet altijd heel erg opvallen, maar scoort toch tegenwoordig ruime voldoendes, met meestal zelfs wel degelijk hogere cijfers. De snelle nummer 11 (Asley Vaartjes) van DVSA weet sporadisch nog wel enig gevaar te stichten, maar Nando weet samen met zijn makkers achterin de nul te behouden. Daar hebben zij trouwens nog wel een keer Marcel heel erg bij nodig, want met een topredding weet hij deze keer weer een clean sheet te bewerkstelligen. Er volgen nog kansjes voor SVF, maar de wedstrijd loopt naar het einde en het zware veld gaat zijn tol eisen. DVSA vindt het wel prima zo, maar daar denkt Sander Mocking nog effe anders over. Als een bliksemschicht weet Sander de buitenspelval te ontwijken en zo dus ook de gehele achterhoede van DVSA. En ook Pepijn van der Knaap heeft geen antwoord op de actie van Sander en zo wordt de eindstand op 6-0 gebracht. Gijs van Woudenberg haalt nog effies een gigatruc uit de doos om de 7-0 te kunnen aantekenen, maar Gijs doet zowel de hele achterhoede, alsook zichzelf bij de bok… En zo vergeet hij zichzelf te belonen na een mooie voetballende actie, waarvan hij ’s nachts nog wel een keer wakker zal gaan worden… Scheidsrechter Kleinveld fluit vervolgens af, zonder tijd bij te trekken. En daar was ook geen reden toe en het was zelfs wel fijn dat je als supporter kleumend van de kou en de regen, eigenlijk zo snel mogelijk naar binnen kon. Daar lekker napraten en genieten van een drankje en vooral ook van de lekkere gehaktballen welke in elkaar gedraaid en gebakken waren door een aantal spelers en andere SVF’ers…  Heerlijk vond ook de scheids 😊

Kortom: prima middag op “de nieuwe Kamp”, met zelfs twee balsponsoren : “kipspecialiteiten van Leeuwen” en “vrouwenvoetbalfanshop”. En voor de verloting weer onze lokale slagerij Bert en Elly Zumbrink en ook “Broodje van de Buurman”, waar de selectie zich reeds onder het genot van zo’n broodje mocht voorbereiden. Geen MOTM vandaag en daar is maar één reden voor: iedereen presteerde wat mij betreft vandaag prima, inclusief de leiding, begeleiding en ook inclusief DVSA! Interview deden we met Jesse de Kruijf:

Winterstop nu, met een prima stand op de ranglijst en een buitengewoon goeie sfeer bij de club. Hou vooral de komende publicaties in de gaten, want er staan in de winterstop wel degelijk mooi dingen te gebeuren. En namens het Bestuur hopen wij iedereen echt te ontmoeten op de Nieuwjaarsreceptie van 6 januari!

Rest mij om iedereen alvast hele prettige feestdagen en alle goeds voor 2024 toe te wensen.

Foto’s van Wim Terwint staan in een album.

Groet, Kees

Fysiotherapie

advertisement

Word lid

Lid Worden bij SVF

WIL JIJ ONS HELPEN ? KLIK DAN HIERONDER

Vacatures bij SVF

Privacy policy

privacy-policy