SVF uiteindelijk afgetroefd door VVZ: uitslag 1-3

26 Feb 2024 | SVF 1

Uit bij VVZ ’49 hadden we gedurende de gehele eerste helft voetballes gekregen en dat wilde trainer Gerard Pouw samen met zijn team vandaag natuurlijk voorkómen. Nou is dat best lastig wanneer je na de warming-up zes a zeven basiskrachten niet tot je beschikking hebt, maar het siert SVF wanneer daar toch niet moeilijk over gedaan wordt. Trainer Gerard Pouw ziet dat gelukkig ook zo en “doet het” met de jongens die wél beschikbaar zijn. En dat is dan ook meteen weer het positieve van vandaag, waarbij diverse “invallers” hun taak goed oppakten. Pupil van de wedstrijd was Casper Larink en Casper liet zien dat er bij hem talent aanwezig is. Niet alleen scoorde hij uiteraard, maar we konden waarnemen dat er voetbal zit in deze jongen. Zuinig op zijn! Scheidsrechter Tim Bron liet zich vergezellen door zijn collega-scheidsrechter Stijn van der Wielen, dus voor wat betreft de bezetting van de arbitersfunctie hoefden we ons vandaag niet bang te maken. Mocht Tim om één of andere reden niet verder kunnen, dan hadden we altijd Stijn altijd nog…… 😊

Het plan van SVF was (begreep ik van Nando) om iets in te zakken en bij balbezit snel voorste man Wahib el Makrini in te schakelen. Wahib is behoorlijk balvast en Wahib zou dan zijn medespitsen moeten bedienen, om zo op voorsprong te komen. De eerste mogelijkheid is echter voor onze gasten van vandaag, maar Ewout van Rooijen (stand-in voor de zieke Marcel) kweet zich op prima wijze van zijn taak. Vervolgens verzuimd SVF op voorsprong te komen. Eerst is het Rik die alleen voor de keeper gestuit wordt door de voet van Daan van der Vliet, daarna krijgt Rik nóg een kans en vervolgens komt ook Wahib “1 op 1” te staan met deze goalie, maar schiet te zacht en niet zuiver genoeg in. En zo weet Daan de stand met goeie ingrepen op 0-0 te houden. De kansen/mogelijkheden volgen zich in hoog tempo op, want zowel VVZ alsook SVF creëren diverse scoringspogingen. Beide keepers weten echter met “kunst- en vliegwerk” de stand op “blank” te houden. Dan volgt er een diepe bal vanuit het midden, waar SVF niet goed op reageert. Niemand grijpt in en zo kan VVZ op een 0-1 voorsprong komen. Nogmaals: slecht ingegrepen en goed afgerond door de spits van VVZ: Floris de Boer.  Een verre inworp van Bram Verkuil sticht vervolgens verwarring, Gijs de With kopt rakelings over en ook kleine andere mogelijkheden wordt niet tot een doelpunt omgezet. Dat geld tevens voor VVZ want ook zij krijgen wel degelijk kansen om de score op te voeren, maar Ewout keept een prima wedstrijd. Ook Tim van Galen valt op door zijn prima spel en weet niet alleen goed te verdedigen, maar ook opbouwend is Tim nadrukkelijk aanwezig. En ik wil toch zeker ook Nando Koedam noemen, die vandaag noodgedwongen alsnog vanaf het middenveld begon en daar veel en nuttig werk verricht. De rust gaat in met de 0-1 stand.

De tweede helft begint met een goeie aanval, waarbij jeugdspeler Joost Pouw met een goeie voorzet Rik van der Mispel bereikt. Rik schiet, keeper stopt zonder te klemmen en in de kluts die daarna ontstaat wordt de bal door een VVZ-speler ternauwernood van de lijn gehaald. Dan volgt er een situatie waarbij Rik geheel ten onrechte afgevlagd wordt voor buitenspel. En ik zeg dit niet zo maar, want ik stond echt op één lijn! Jammer van dit foutieve vlagsignaal, maar nog meer jammer was het dat direct uit de volgende actie van VVZ, hen dit de 0-2 oplevert. SVF was gewoon niet goed genoeg bij de les na deze onterechte buitenspelactie en zo kon hun spits weer een (weliswaar fraai) doelpunt maken. SVF probeert het hierna nog wel, maar eerlijk is eerlijk: VVZ is op diverse fronten gewoon een stukje verder dan wij. Jammer is het wel dat bij SVF overtredingen telkens heel veel kabaal gemaakt wordt vanaf de bank en ook spelers van VVZ met veel commotie doen voorkomen dat er hele erge dingen gebeurden. Ik wil toch opmerken dat dit kennelijk een gewoonte lijkt te worden bij vele clubs. Zeker een goeie en nette ploeg als VVZ zou dat toch niet nodig moeten hebben. Ik hoop ook dat we dat bij SVF achterweg gaan en blijven houden. En óók het eerlijke verhaal hierbij is het;  dat in ieder geval één overtreding van SVF (Bram) wel degelijk donkergeel waard was en heel misschien zelfs wel lichtrood…

Inmiddels is ook Rik Reesink binnen de lijnen gekomen en zo wordt onze gemiddelde leeftijd nog iets meer naar beneden bij geschroefd. Meteen laat Rik zich gelden met een fraai schot wat helaas wel over het doel van Daan van der Vliet verdwijnt. We proberen het nog wel, echter het zware (maar wel degelijk bespeelbare) veld gaat parten spelen. En het scoren ging ons in het begin van de competitie makkelijk af, maar nu stokt dat even. VVZ weet nog wel een keer af te drukken en ook nog met een fraai doelpunt. Wedstrijd gelopen denken we dan, maar dan volgt er toch nog enige commotie. Geheel onnodig geduw en getrek van beide partijen maken het de scheidsrechter van dienst nog even goed lastig en hij moet dan ook een tijdelijke stop inlassen. Niet fraai van beide partijen, laten we dát vooral als vooropgesteld houden. Dan toch iets over scheidsrechter van vandaag: Tim Bron. We kennen Tim inmiddels een beetje en weten dat dit eigenlijk een prima leidsman is. Jong, best enig charisma en een goeie conditie, waardoor hij zich kort op de bal kan begeven. Helaas had Tim het vandaag “net niet helemaal” om het zo maar te zeggen. En daar houd ik het ook bij, want net zoals vele spelers kan (en mag) ook een scheidsrechter een iets mindere dag hebben. En laat er geen misverstanden over bestaan: Tim had zeker geen aandeel in de uitslag, want die was uiteindelijk met de 1-3 gewoon terecht. Want dat vergaten we nog bijna: na weer een goeie voorzet van Rik Reesink, weet Wahib de bal uiteindelijk over de doellijn te krijgen. De manier en de grote moeite waarmee Wahib dit uiteindelijk deed, was wel een beetje kenmerkend voor de wedstrijd van SVF. Veel inzet, maar ook veel “net niet” en uiteindelijk afgetroefd door een net iets beter VVZ.  En Tim Bron en ook Stijn van der Wielen: dank voor jullie eerlijke en realistische reacties na de wedstrijd en kom maar snel weer terug naar Cothen, jullie zijn uiteraard van harte welkom.

We zijn onze plek in het linker rijtje nu kwijt. Is dat erg vragen we ons af? En dan gaan we toch met trainer Gerard Pouw mee, in de zin van: we zien dit eerste jaar als een leerjaar. Er zijn veel belangrijker zaken welke spelen bij SVF en dan doelen we op de goeie sfeer die er wel degelijk is en vooral ook ziet het er goed uit voor wat betreft de (al eerder gezegd) brede selectie. Een prima Ewout en ook Tim vandaag, maar eigenlijk was er voor bijna iedereen weer een ruime voldoende. En wanneer we kijken naar onze jeugd, dan zitten er mooie tijden aan te komen.

Aanstaande dinsdag het laatste stukje uitspelen bij Austerlitz en daarna twee prachtige derby’s: eerst uit naar Schalkwijk en dan thuis tegen Aurora met na afloop muziek en zang!! Iedereen is welkom! Gewoon lekker vrijuit voetballen en sfeer maken. Daar zien we dus echt naar uit. Oud AD verslaggever Hans van Echtelt en ik hebben er weer een flesje goeie wijn op staan: ik won bij ons thuis, maar Schalkwijk uit… altijd lastig 😊

Opstelling: Ewout van Rooijen, Tim van Galen, Nando Koedam, Gijs de With, Bram Verkuijl, Jesse Bongers, Jesse de Kruijf, Sander Mocking, Wahib el Makrini, Rik van der Mispel, Joost Pouw,
Wissels: Stijn Brandts, Rigino Odijk, Edwin van Rooijen, Rik Resink en Duncan Vermeulen.

Balsponsoren: Café/restaurant ’t Molentje en Roy Copier tegelwerken.
Loterij; Slagerij Zumbrink en MOTM voor mij Tim van Galen met de auto-wasbon van Was by Duurstede.
Foto’s van Wim Terwint staan weer op de welbekende plek.

Groet, Kees

Fysiotherapie

advertisement

Word lid

Lid Worden bij SVF

WIL JIJ ONS HELPEN ? KLIK DAN HIERONDER

Vacatures bij SVF

Privacy policy

privacy-policy