SVF – SVMM, eindstand 1-1 en allebei niet tevreden

02 May 2023 | SVF 1

Wat een verschrikkelijke en irritante wedstrijd om naar te kijken was dat. Een aantal spelers die alleen maar aan het duwen en trekken waren, anderen die gewoon niet wilden voetballen óf daar ook gewoon de capaciteiten niet voor hebben, zeer slechte passes en grove schendingen van de balbehandeling, irritante en echt hele nare gedragingen, het vóórwenden van verschrikkelijke en de meest ongelofelijke blessures, met de handen op de grond slaan van de “pijn” om daarna gewoon weer op te staan en door te lopen, zeuren om vrije trappen en penalty’s, weinig doelpunten en een scheidsrechter die er ook totaal niks aan deed om één en ander wat beter in het gareel te krijgen. Een wedstrijd zodoende welke geen wedstrijd was en ook verderop niet een wedstrijd werd, puur en alleen maar door een wanvertoning van alles en iedereen op het veld en daar omheen. En dat alles inclusief scheidsrechter, de VAR én de coaches van beide ploegen. Kortom: een aanfluiting voor alle mensen die gekeken hebben naar dit gedrocht en nog erger is het voor al die mensen die hier ook nog een  fors bedrag voor betaald hebben.  “Profvoetbal” anno 2023… En dat allemaal onder het mom van: als het om resultaat gaat dan is alles geoorloofd. Bah…

Neen… dan was SVF thuis tegen SVMM toch een veel leukere pot. Want in het eerste stukje hadden we het natuurlijk over de bekerfinale tussen twee toBclubs: namelijk AJAX en PSV. Clubs die toe moeten zien hoe Fijenoord dit seizoen wél het kampioenschap binnen gaat halen… toch? Het weer was prima in Cothen, het bier stond koud en aan de orde waren twee elftallen die vooraf beiden zeker nog kans maken om voor promotie te gaan. Dat lag voor onze gasten uit Maarn wel iets makkelijker, want die gingen er met “onze” eerste periode vandoor… Om écht nog mee te kunnen doen waren drie punten vandaag noodzakelijk voor SVF. Zonder een overwinning zouden we eigenlijk definitief afhaken en mochten we gerust vaststellen dat voor ons eerste het seizoen dan wel gespeeld is. Maar het moet gezegd: het eerste kwartier lieten beide ploegen zien dat er vandaag weer volop strijd geleverd zou gaan worden. SVMM begon met de eerste goeie mogelijkheid, maar het schot eindigt naast het doel van Marcel Laros. Vervolgens doet SVF ook duiten in het “mogelijkheden-zakje”, middels aardige aanvallen waar Rik vd Mispel, Freek Scherpenzeel en ook Vince van Ee bij betrokken zijn. De eerste goal volgt echter voor onze gasten, waarbij een aantal supporters toch echt wel dachten aan buitenspel, met name omdat de nummer 7 de bal (volgens velen) vanuit buitenspel  overnam van de nummer 10. Maar allez….: geen gezeur en kritiek over onze assistent, want daar is Jeroen gewoon veel te goed voor, al het hele seizoen! SVF doet er alles aan om de gelijkmaker te forceren en er volgen best wel goeie mogelijkheden. Goeie voorzet van Edwin van Rooijen, aardige actie Rik van de Mispel, schotje Freek Scherpenzeel, kopballetje Freek, doel-poginkje Vince van Ee en ook nóg een mogelijkheid voor Rik. U begrijpt het al: de wil was er eigenlijk best wel, maar de laatste pass en de juiste voortzetting waren vandaag het probleem en zo blijft SVMM met veel opruimen met lange halen overeind. Het blijft vooral bij mogelijkheden (en geen kansen) voor beide teams, zonder dus nou echt gevaarlijk te worden.

De tweede helft wordt er niet veel beter op voor wat betreft het voetbal. SVF blijft bezig met aardig voetbal tot aan de 16 meter, maar echt gevaarlijk worden we niet. Het blijft allemaal een beetje “stokken”…., en SVMM vind het wel prima zo, met de 0-1 stand in een uitwedstrijd. Toch is er plotseling een kans voor de lepe spits van SVMM: Polle Westbroek. Polle kennen we al langer dan vandaag en hij weet met een tegendraadse kopbal keeper Marcel Laros bijna te verrassen. Met alles wat hij in zich heeft weet Marcel echter de bal via de binnenkant van de paal uit zijn doel te werken. Bijna de 0-2 dus, maar net niet helemaal en zo houden we hoop op resultaat.  Echter; het spel van beide teams wordt steeds magerder. SVMM blijft ballen domweg opruimen en probeert zo de 0-1 naar het einde te brengen. En dan opeens, in de 75e minuut van de wedstrijd, krijgt Bart zijn bevlieging van de dag: hij ontvangt de bal ergens op het middenveld en gaat aan een solo beginnen. Drie a vier middenvelders/verdedigers van SVMM laat hij achter zich en zo weet Bart een keer wél een perfecte bal bij Freek te bezorgen. En Freek wist daar wel raad mee en zet de gelijkmaker op het bord. Zowel SVF, maar ook SVMM krijgen nog kansjes, maar uiteindelijk moeten beide clubs maar tevreden zijn met dit gelijke spel. Een 1-1 welke in ieder geval veel leuker en beter was dan de bekerfinale. Maar vooral was SVF – SVMM een veel sportievere wedstrijd, met ook realistische en niet zeurende spelers, coaches en supporters. Geen gedoe en geen gezeik vooraf, niet tijdens en zeker ook niet ná de wedstrijd. SVMM is gewoon een leuke club om tegen te spelen. Scheidsrechter A. Boutkourt vanuit het Amsterdamse was weliswaar een beetje laat op ons sportpark, (de wedstrijd was vervroegd) maar dat hinderde hem niet om best een goeie partij te fluiten. Dank aan de heer Boutkourt.

Kortom: Ondanks dat we toch nog steeds mogelijkheden hebben om de derde periode te pakken, wordt het nu toch wel erg lastig. Hoewel: ook deze zaterdag liet weer zien dat met name de bovenste 8 van de ranglijst allemaal van elkaar kunnen winnen, het zal spannend blijven tot de laatste speeldag is mijn indruk. En dat is leuk natuurlijk. Interview deden we met Bart en die was van mening dat Melvin deze keer de Was by Duurstede bon in ontvangst mocht nemen. En daar konden we wel mee leven. Verder niet veel meer te melden over deze match, maar toch nog wel een keer dit: SVF – SVMM was echt veel leuker om naar te kijken dan de bekerfinale tussen PSV en AJAX… En ook belangrijk: bij ons is er helemaal niks vernield… En zo hoort het uiteraard!! 😊

Foto’s van Wim Terwint staan in een album.

Groet, Kees

Fysiotherapie

advertisement

Word lid

Lid Worden bij SVF

WIL JIJ ONS HELPEN ? KLIK DAN HIERONDER

Vacatures bij SVF

Privacy policy

privacy-policy