SVF met werklust en geluk naar een punt tegen SVP

15 May 2022 | Heren Zaterdag S.V.F. 1

Een warme zaterdag in Mei en aan de orde was de thuiswedstrijd tegen SVP (de Panters) uit Veenendaal. SVP is een leuke club merk ik wanneer we dáár spelen, want de kantine is vaak druk bezet met een behoorlijke supportersschare. Maar nu dus de return in Cothen en ook vandaag waren er diverse supporters vanuit “het Veensche” meegekomen. Uit hadden we drie punten opgehaald en we kregen al snel de indruk dat SVP dat niet nog een keer wilde laten gebeuren. S.V.F. kon bijna compleet deze wedstrijd starten, nagenoeg iedereen is fit en dat is best een voordeel aan het einde van de competitie. Donderdagavond was ik nog even bij de training en zag daar een grote groep enthousiast bezig, onder leiding van trainer Joost Kooijman. Prima zaak zo! Laten we hopen dat onder andere ook Wahib en Najib toch weer redelijk snel aan kunnen sluiten.

In de bestuurskamer was het ook vooraf al best weer gezellig met onder andere scheidsrechter Marco Zwiers, die deze keer ook zijn vrouw meegenomen had. Wist dhr. Zwiers soms dat het bij SVF in de bestuurskamer goed toeven is? Een aantal clubs daargelaten, maar onze voorzitter Erwin Rieff en ook ik vinden ‘t echt jammer dat we op andere plekken vaak geeneens meer ontvangen worden met een bak koffie. Samen met Hans van Echtelt hadden we het daar onlangs nog over.  Maar oké…, het zijn ook de tijden van vroeger niet meer uiteraard, dus enig begrip is er dan ook. Bij S.V.F. doen we dat gelukkig nog steeds wél. Tegenstanders zijn van harte welkom in onze bestuurskamer, uiteraard mits zij zich (ook na de wedstrijd) correct gedragen!! En bijna altijd gebeurt dat ook.

We gaan naar de wedstrijd. Jeugdspeler Tim van Schaik mocht de aftrap doen en zelf opstomen richting keeper Dennis Diepeveen van SVP. Tim maakte zijn doelpunt, uiteraard met enige medewerking van Dennis. Dan het tweede fluitsignaal van Marco Zwiers en de twee ploegen gaan elkaar de eerste tien minuten een beetje aftasten. Maar dan wordt SVP toch duidelijk de betere ploeg en dat uit zich in een aantal kansen. In de 16e minuut gaat na een scrimmage voor het doel van SVF de bal via de paal het veld weer in, waarna Nando voor opruiming kan zorgen. Het balbezit is duidelijk voor SVP en wanneer we over percentages willen praten, dat is dat toch wel ruim 60 a 65% voor SVP. Marcel moet enkele keren kordaat optreden en daarbij is het goed om te zien dat hij de laatste wedstrijden wel degelijk goed staat te keepen en zelfs punten pakt. Heeft zijn bij ons keepers trainende vader Ton daar soms een rol in…?

Ook SVF krijgt nog mogelijkheden, onder andere met in de 22e minuut een kans voor Rik, welke via een speler ternauwernood tot corner verwerkt wordt. Toch lijkt het dat SVF niet echt durft te voetballen, hetgeen blijkt uit een paar aanvallende situaties waarbij de aansluiting er gewoon niet is. Op zich enigszins te begrijpen, want beide ploegen zitten natuurlijk in degradatiegevaar. Bij een aanval van SVP in de 33e minuut beland de bal via de binnenkant van de paal weer in het veld. Ook daar komt S.V.F. weer “aardig weg…”  Rik krijgt nog een mogelijkheid en ook wij raken de paal, maar het is toch echt SVP dat meer gevaar blijft stichten. Marcel moet echt aan de bak en tot aan de 37e minuut lukt dat ook zonder kleerscheuren. Maar dan mag de handige en goed voetballende linkerspits van SVP een corner nemen. De bal wordt hoog voorgezet en nummer 12 (Jos van de Wilt) kan geheel ongehinderd binnen koppen. 0-1 en gezien het spelbeeld zeer verdiend. Als S.V.F. supporters weten we dat het vanaf nu moeilijk gaat worden tegen een stug en meer voetballend SVP. Een behoorlijke kopkans volgt, echter die wordt onschadelijk gemaakt door Marcel. Twintig seconden voor het rustsignaal raakt een achterhoedespeler van SVP geblesseerd aan zijn hoofd, na een kopduel met Rigino. De betreffende speler kan niet verder met een hoofdwond en hoofdpijn. Heel vervelend en laten we hopen dat dit niet al te ernstig is. De blessure behandeling vergt enige tijd en scheids Marco Zwiers besluit om 20 seconden eerder te gaan rusten, om die tijd aan het einde weer bij te trekken. Beterschap vanuit Cothen voor de ongelukkige speler! De rust wordt bereikt met 0-1 en daar mag S.V.F. echt niet over mopperen.

Dat je bij S.V.F. pas gewonnen hebt wanneer je met drie punten in de kleedkamer zit, dat moet iedereen toch inmiddels wel weten. S.V.F. staat er al jaren om bekend dat je de overwinning niet cadeau krijgt en ook het huidige team laat dat wekelijks zien. Al snel worden drie spelers tegelijk gewisseld: Lucas komt voor Rik, Gijs komt voor Roy en Nick komt voor Nando. En zo gaat S.V.F. met drie man achterin spelen en wordt het middenveld versterkt. Deze aanpassing heeft SVP het toch een beetje moeilijk mee, hoewel zij toch weten te scoren vanuit een lange bal waarbij één van hun spitsen de bal achter Marcel werkt. Assistent Jeroen van Schaik heeft echter buitenspel geconstateerd en blijft resoluut met de vlag omhoog staan. Hoewel wij als supporters enige twijfel hadden, wordt het doelpunt na overleg tussen de scheids en zijn assistent alsnog afgekeurd. Het blijft dus 0-1 en er blijft hoop op een punt. In 59e minuut een behoorlijke kans voor S.V.F.:  Lucas weet Nick weg te steken en Nick kan op de keeper af gaan. Net als tegen Candia besluit Nick om de bal over de keeper heen te lobben, echter deze keer gaat de bal net over het doel. In de tegenaanval van SVP komt de bal tegen de hand van Gijs. Het is zo’n situatie waar een scheids kan fluiten voor een penalty, maar ook zijn er referees die dergelijke situaties anders beoordelen. Scheids Zwiers kiest voor doorgaan, uiteraard met hevig protest van SVP en met geluk voor ons. Twee minuten later volgt er weer een grote kans voor SVP, echter nummer 9 (Harmen Diepgrond) schiet net naast. S.V.F. gaat nu op hoop van zegen nóg meer de lange bal spelen, waarbij Bart op moet boksen tegen de lange mensen van SVP. Soms lukt het om de goeie uittrapballen van Marcel door te koppen, waardoor Nick, Lucas en of Vince toch gevaar weten te stichten. Het wordt best wel een slijtageslag met twee hard werkende teams. S.V.F. lijkt conditioneel toch iets beter en SVP moet af en toe fors ingrijpen. Dat moet Nick ontgelden want na een forse overtreding moet hij geblesseerd het veld verlaten. Een “kamikaze periode” volgt dan. Beide teams willen scoren, S.V.F. wil de gelijkmaker en SVP wil de 2-0 maken om zo de wedstrijd op slot te gooien. In de 75e minuut wordt een vrije bal van S.V.F. door SVP afgeslagen en komt terecht bij Lucas. Hij gaat op avontuur en weet twee á drie spelers uit te spelen en met links de keeper te verrassen. 1-1 en de strijd gaat verder waarbij SVP wel behoorlijk met pech te kampen heeft. In de 34e minuut gaat voor hen weer een bal via de paal het veld in en twee minuten later gebeurt precies hetzelfde. Dan volgt een uitval waarbij Lucas Vince weet te bereiken, echter de keeper redt met grote moeite. Het schiet heen en weer en een voorzet van SVP beland met een boog boven op de lat. Niet echt een kans, maar toch… Bart is moegestreden en Bas mag nog 5 minuten aan het werk. Lucas zet nog een keer goed door maar weet de bal niet bij de vrijstaande Rigino te krijgen. Waar Freek tegen Schalkwijk iets te zelfzuchtig was, deed hij dat vandaag al veel beter. Dave (tegen de beste voetballer van SVP) en ook Sander hadden het af en toe best moeilijk, maar speelden toch een goeie wedstrijd! Nu nog even die allerlaatste goeie eindpass en dan gaan we nóg meer scoren. Scheids Zwiers telt terecht 5 a 6 minuten bij en in de allerlaatste minuut kan Mick ervandoor. Mick besluit van behoorlijk afstand een schot te wagen, waarbij de bal na een behoorlijke reis tegen de paal beland… Pfffffffffff………. (met veel geluk zouden we bijna nog 3 punten thuis houden.)

En zo eindigt S.V.F. tegen SVP nadat alle rookwolken zijn opgetrokken in een 1-1, waarbij het ook maar zo 1-4, maar ook op het laatst 2-1 had kunnen zijn. MOTM zijn er deze keer twee. Eerst Lucas die een aantal keren goed voetballende oplossingen weet te bewerkstelligen en natuurlijk de zeer belangrijke 1-1 weet aan te tekenen. Maar als tweede MOTM deze keer ook Jesse! Jesse stond bij mij al een paar keer “in the picture” vanwege het feit dat hij nog weleens de “rots in de branding” is.

Ik zeg daar meteen bij dat we over geluk niet te klagen hadden vandaag. SVP heeft ruime mogelijkheden gehad om de drie punten mee te nemen. Maar ja….., ik zeg het zo vaak: dat is het mooie van voetbal he……. Je hoeft niet de betere ploeg te zijn om toch te winnen. Een gestolen punt? Misschien wel ja, maar dan toch wel met een keihard werkend S.V.F. met altijd dan toch weer die verbetenheid om (zeker thuis) de punten niet weg te geven.

Kortom: Veel passie en strijd van beide ploegen, SVP de betere met onder andere een hele goeie linkerspits, een goeie scheids Marco Zwiers, S.V.F. twee keer tegen de paal, SVP vijf keer, goeie teamprestatie en eigenlijk geen zwakke spelers bij ons deze keer, wel met veel geluk (én strijd!) een punt bemachtigd, zaterdag wordt een spannende strijd uit bij Aurora. Let op het aanvangstijdstip. (14:00u red.)

Foto’s van Wim Terwint staan in een album.

Groet,

Kees

Fysiotherapie

advertisement

Word lid

Lid Worden bij SVF

WIL JIJ ONS HELPEN ? KLIK DAN HIERONDER

Vacatures bij SVF

Privacy policy

privacy-policy