Patria en SVF maken er een mooi potje van. Eindstand 2-2

19 May 2024 | SVF 1

Reeds eerder vroegen we ons af hoe we nou die laatste wedstrijden in de 5e klasse D moeten zien. Patria had vorige week reeds (in de wedstrijd tegen Eemboys) de titel in de wacht gesleept en SVF had eigenlijk niets meer te winnen of te verliezen. Wanneer je twee wedstrijden voor het einde van de competitie al kampioen bent geworden, dan mag je toch zeggen dat de titel zeker verdiend is. Er waren méér goeie ploegen in onze competitie, maar Patria stak er nét nog even bovenuit. Van harte Patria en veel succes in de vierde klasse. Toch hadden beide teams vandaag nog wel degelijk iets om voor te strijden. Patria had het hele seizoen nog geen thuiswedstrijd verloren en wilde uiteraard thuis ook ongeslagen blijven. En bij SVF lag nog wel degelijk de thuiswedstrijd tegen de Zeistenaren in het geheugen, waar door een volkomen onterecht afgekeurde goal een gelijkspel om zeep geholpen werd.

Ik was nog maar net op tijd voor de aftrap, want a) ik stond op het oude complex van Patria waar ik weliswaar allemaal groen-witte teams zag spelen, maar die bleken toch echt van Jonathan te zijn en b) een parkeerplaats dicht in de buurt van het nieuwe Patria-FZO terrein bleek erg moeilijk te vinden. Scheidsrechter van Soest (hadden we al eerder gehad) floot voor de aanvang en meteen maar weer mijn bevindingen rondom de referee: eigenlijk erg weinig op aan te merken en dan doe je het dus best wel goed. Nou had dhr. van Soest het ook niet erg moeilijk met twee ploegen die graag en écht wilden voetballen en daarbij ook nog sportief de strijd aangingen. Ook nu bleek al snel dat Patria over een aantal zeer handige spelers beschikt, die ook nog niet te beroerd zijn om hun kunsten ten toon te willen spreiden. Sommigen technisch zéér begaafd en anderen die een bal over 40 meter bij een teamgenoot “op de stropdas kunnen leggen”. Daarbij een lepe spits en een goeie keeper en zie waartoe dat kan eindigen. Maar iedereen weet ook: van SVF win je nooit zomaar. En dat bleek ook vandaag weer eens, want er werd uitstekend tegenpartij geboden door de groen-witten uit Cothen. Zeker de eerste helft werd gevoetbald met best een gedurfd systeem, met drie man in de laatste linie en vervolgens voorin en op het middenveld veel druk op de bal. Over en weer waren er aanvallen en zo ontstond er een open en leuke pot voetbal, waarin beide teams aan elkaar gewaagd waren. Toch kwam Patria op voorsprong na een moment van juist iets te weinig druk vanuit SVF, waardoor spits Anass Akharouid in schietpositie kon komen. En dit deed hij met een uitermate knappe actie waar hij Marcel weinig kans in bood. Stand 1-0 en SVF is aan zet. En dat gebeurd dan ook; want de mannen uit Cothen blijven gewoon de aanval kiezen. Een actie van Rik waarbij een Patria verdediger de bal duidelijk met de hand beroerd binnen de 16 meter, wordt kennelijk niet gezien door de leiding. En dat was jammer, want de bal had hier toch eigenlijk gewoon op de stip gemoeten. Ook Gijs is weer eens goed bezig vandaag en kan het doel van Patria een paar keer bejegen, echter nu nog zonder resultaat. Ook Vince kan een situatie net niet afronden, maar feit is dat SVF niet onder doet voor de kampioen. Beide teams leggen een zeer behoorlijk partij op de mat en langs de lijn is het eigenlijk best genieten, met daar natuurlijk ook het mooie weer erbij. Tien minuten vóór de rust komt SVF op 1-1. Na een uitstekende steekbal van Sander kan Gijs alleen op de keeper afgaan, zij het dat hij onreglementair gestuit wordt en scheidsrechter van Soest hier terecht de bal wél op de 11-meter stip legt. En dan is het voor Sander een koud kunstje, want ondanks dat het geeneens een hele goeie penalty was, geeft hij de keeper toch het nakijken en zet de 1-1 neer. En SVF zet dóór, want er volgen minimaal nog twee a drie scoringsmomenten. Twee keer is het Vince die in kansrijke positie de voorsprong had kunnen noteren en ook Gijs wordt nóg een keer alleen voor de keeper neergezet. Maar helaas schiet (eigenlijk) de beste voetballer van SVF vrij voor de Patria doelman, ruim over het doel. En dat zijn we toch normaal gesproken anders gewend van Gijs… Zelfs Bas komt nog een keer door op rechts en weet een prima poging van zijn schoen los te laten gaan, welke maar net voorlangs het doel van Patria over de achterlijn verdwijnt. En nóg een keer voor de rust kan Gijs de keeper tot actie dwingen met een schot wat tot corner verwerkt moest worden. Nou lijkt het misschien in dit verslag dat het wat éénzijdig was ten gunste van SVF, maar dat was nou eerlijk gezegd óók weer niet de situatie. Ook Patria creëerde zichzelf wel degelijk een aantal mogelijkheden en dat was dan ook de reden waarom het een zeer aantrekkelijk duel was geworden. Ruststand derhalve 1-1 en op dat moment ook zeer terecht, hoewel 3-3 ook had gekund.

De tweede helft start Patria met veel druk op SVF en zo ook op het doel van Marcel. SVF heeft de zaken iets anders neergezet en begint nu wél met vier verdedigers. Iets minder druk naar voren dus en daar weten de aanvallers van Patria wel raad mee, met als gevolg een wonderschoon doelpunt vanaf circa 20 meter waar Marcel volledig kansloos is. De bal gaat onhoudbaar richting de verre hoek de kruising in en Patria komt derhalve op voorsprong. Maar SVF herpakt zich weer en een minuut later is het alweer gelijk. Met een fraaie voetballende actie van Gijs weet hij de bal bij Vince te krijgen, die vervolgens Rik weet te bereiken en dan is het vrij voor de keeper makkelijk afronden voor onze topscorer. Stand 2-2 en het blijft gewoon heel erg leuk. Zowel Patria, maar zeker ook SVF blijft goed voetballen en de teams kiezen ook beiden voor de aanval. Langs de lijn vragen we ons wel even af hoe het komt dat we niet álle wedstrijden dit voetbal konden laten zien… Maar ja…, iedere wedstrijd is anders uiteraard en misschien was de druk vandaag wel minder groot aanwezig? Beide trainers brengen hun wissels in, maar aan het voetbal veranderd niet veel: dit blijft leuk om naar te kijken. Tim moet nog wel een keer met een uiterste poging een Patria doelpunt voorkómen, maar hij doet dit met verve. (ik bedoel natuurlijk: dit doet hij met zijn voet…) Mogelijkheden blijven volgen, echter zowel Patria en ook SVF weten de bal niet meer in het netje te krijgen. En zo eindigt deze pot in een 2-2 stand en daar kan iedereen wel degelijk mee leven. Mooi is dat Freek er weer bij is, want die liet (nadat hij als wissel het veld op mocht) al snel zien dat wij er dan zeker voorin sterker op worden. En ook vernamen we dat Wahib aan de beterende hand (of eigenlijk: beterende knie) is en ook komend seizoen gelukkig bij ons blijft. Het was vandaag een collectieve topprestatie vonden we. Lekker aanvallend voetbal van beide partijen, waarbij we goeie kansen hadden om ook zo maar te kunnen winnen van de terechte kampioen. Maar eerlijk is eerlijk: dat zal Patria ongetwijfeld óók vinden en zo is de 2-2 gewoon best een terechte uitslag. Ook deze keer zal ik cijfers geven per speler, zie hieronder bij de opstelling.

Komende zaterdag de laatste thuiswedstrijd tegen Austerlitz en daar hebben we nog wel “een appeltje mee te schillen.” Uit verloren we daar “in twee bedrijven” uiteindelijk met 5-1 en ik zou me voor kunnen stellen dat dit ons team nog altijd niet lekker zit. Mooie gelegenheid dunkt me, om hier op sportieve wijze revanche op te nemen. De laatste wedstrijd van het seizoen dus en het beloofd erg gezellig te worden op “De Nieuwe Kamp” met DJ Bart Vernooy die de zaak met muziek en gezelligheid zal aanvullen en met een mogelijk kampioenschap van ons derde elftal. Iedereen welkom dus aanstaande zaterdag!

MOTM en de Was by Duurstede bon deze keer voor aanvoerder Sander. Ten eerste voor zijn “onhoudbare” penalty, maar toch ook wel voor zijn goede spel tijdens de laatste wedstrijden. Maar als we het hebben over goed spel, dan waren er daar vandaag geen uitzonderingen op.

Groet, Kees

Opstelling: Marcel Laros (8,5) Bas Terlouw (8,5) Nando Koedam (8,5) Stijn Brandts (8,5) Sander Mocking (8,5) Joost Pouw (8,5) Rigino Odijk (8,5)_ Gijs van Woudenberg (8,5) Vince van Ee (8,5) Rik vd Mispel (8,5) Remco den Broeder (8,5)

Wissels: Tim van Galen (8,5) Freek Scherpenzeel (8,5) Bram Verkuijl (8,5) Rik Resink (8,5)

En vooruit: ook Gerard Pouw, Patrick van Woudenberg en Sam Odijk ook allemaal een 8,5. Last but not least: assistent Jeroen van Schaik ook een 8,5!

Fysiotherapie

advertisement

Word lid

Lid Worden bij SVF

WIL JIJ ONS HELPEN ? KLIK DAN HIERONDER

Vacatures bij SVF

Privacy policy

privacy-policy